2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku ze względu na Rekolekcje w naszej szkole obchodziliśmy go wyjątkowo w piątek, 05.04.  W czwartek odbyły się zajęcia prowadzone przez panie psycholog – Sylwię Lasecką i Małgorzatę Gutmańską, które przybliżyły dzieciom tematykę autyzmu. Była to świetna okazja do wspólnych rozmów z dziećmi na ważne tematy. W piątek obchody rozpoczęły się od wykonania plakatu z odcisków dłoni uczniów naszej szkoły. Następnie odbył się krótki apel i wspólne zdjęcie w kształcie litery A. W dalszej kolejności grupa uczniów udała się na pobliski Rynek by rozdać mieszkańcom Inowrocławia przypinki dotyczące autyzmu przygotowane specjalnie na tę okazję.

W poniedziałek w Filii nr 12 Biblioteki Miejskiej odbędzie się wystawa prac uczniów naszej szkoły zatytułowana „Świat widziany oczami AUTYSTY”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Poniżej relacja z przebiegu uroczystości.