Śniadanie Wielkanocne Biedronek 🐞 Pszczółek 🐝 Misiów 🐻 i Zdobywców ⛰️

 

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zawitania w progi przedszkola rodziców naszych przedszkolaków. Na warsztatach wielkanocnych, które się odbyły rodzice i dzieci w miłej atmosferze spędzili czas na wspólnej pracy. Była to świetna okazja do wspólnej integracji. Wszyscy dzielnie wycinali, malowali i ozdabiali wielkanocne ozdoby. Każdy królik, zając i pisanka były wyjątkowe i niepowtarzalne. 

obejrzyj film

 

W grupach obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci poznały cechy charakterystyczne osób autystycznych. Wykonały także zadania wymagające wykorzystania wielu zmysłów i koncentracji. W geście solidarności stworzyły niebieskie serce z odbić własnych dłoni. Na każdej twarzy zagościło piękne błękitne serduszko wraz z szerokim uśmiechem.

 

W minionym tygodniu w grupie Poszukiwaczy świętowaliśmy Dzień Wody. Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie dla naszej planety ma woda. Przywitaliśmy także wiosnę własnoręcznie sadząc rośliny i kwiaty. Nie zabrakło również wielkanocnego akcentu - rzeżuchy

 

W poniedziałek 27 marca dzieci z grupy Dzwoneczki obchodziły Dzień Teatru. Obejrzały teatrzyk pt. Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, następnie przypominały sobie informacje o teatrze. Następnie dzieci wykonały kukiełki przedstawiające ich ulubione postacie z bajek.

 

Jak co roku Dzwoneczki i Poszukiwacze powitały bardzo uroczyście pierwszy dzień wiosny. W pochodzie z Marzanną maszerowały alejkami osiedla w pobliżu przedszkola. Później dzieci podczas wspólnych piosenek, tańców i zabaw przekonywały zimę, by odeszła i już nie wracała.

 

Ten wspólny czas łączy i scala, ten wspólny czas troski oddala. Przy wspólnym stole, kolędą owiani, dziś świętujemy wszyscy zebrani. Wigilia u Pszczółek, Misiów, Tropicieli i Zdobywców 

-------------------------------------------------------------------------

W ubiegłym tygodniu przygotowania do świąt ruszyły pełną parą. Nie zabrakło dekorowania pierniczków, które ucieszyły zapewne niejeden brzuszek. Zawitał do nas także śnieg, stworzony z mąki i pianki. Zwieńczeniem zimowych aktywności były świąteczne warsztaty z rodzicami, na których powstały piękne ozdoby, takie jak: bombka, papierowa gwiazda oraz kula śnieżna