• Konkursy

  W Bibliotece Głównej odbył się konkurs plastyczny "Tak to widzę", w którym 1 miejsce zajęła Nadia Kalota z klasy 5a, wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 6a Nadia Żołnierkiewicz i Nikola Kołodziejska. Serdecznie gratulujemy!

  -------------------------------------------------------------------------

  Miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia Juliana Wujaka ucznia klasy czwartej, który zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim "Piszę, ilustruję i wydaję - moja książka w drodze do Nobla". Serdecznie gratulujemy.

  -------------------------------------------------------------------------

  Szanowni Państwo,

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została nominowana do tytułu: World's Best School Prizes.

  Oczekujemy na dalsze informacje o przebiegu konkursu.

  -------------------------------------------------------------------------

  Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasza placówka wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Mikołajczak oraz czworgiem nauczycieli - Justyna Górska, Daria Dziedzic, Sylwia Lasecka oraz Mariusz Wojciński została nominowana w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie kujawsko-pomorskim jest prowadzony przez „Gazetę Pomorską”, „Express Bydgoski” i „Nowości Dziennik Toruński”.

  Dziękujemy za zgłoszenia naszej szkoły oraz kadry.

 • Projekty

  Jesteśmy dumni z podzielenia się pomysłami uczniów w tej ważnej pracy dotyczącej poprawy klimatu. Cieszymy się, że nasi przedstawiciele podejmują działania na rzecz zmian w tym temacie. #TransformEducation! Podejmujemy działania dla ludzi i planety poprzez 

  1. edycja programu Lidla "Szkoły pełne talentów" dobiegła końca. Dziękujemy Wszystkim za przekazane talenciaki. Razem udało nam się zebrać 1342 pkt, które wymieniliśmy na wspaniałe nagrody.

  -------------------------------------------------------------------------

  W naszej szkole już od dawna realizowane są zróżnicowane projekty.

  Tym razem uczniowie klasy szóstej postanowili zmierzyć się z tematyką ekologii tworząc własny autorski projekt międzynarodowy "Every Day With Water". W ramach działań nawiązują współpracę nie tylko ze szkołami, ale również z licznymi instytucjami na całym świecie. Obecnie ich projekt został zgłoszony do konkursu Projektanci edukacji. Trzymamy za nich kciuki.

  -------------------------------------------------------------------------

  Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu wykonali zadania z drugiego modułu Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego - Migowy dla dzieci. W tym module nauczyliśmy się migać znaki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas zajęć dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem różnych instrumentów.

  Wykonując zadania projektu nie tylko uczyliśmy się Polskiego Języka Migowego, ale również rozwijaliśmy uwagę słuchową, kształtowaliśmy sprawność ruchową oraz motorykę całego ciała, a także przeciwdziałaliśmy społecznemu wykluczeniu osób niepełnosprawnych.

  Z niecierpliwością czekamy na moduł trzeci.

  Organizator - Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny - Migowy dla dzieci

  MiguMig - zabawy z językiem migowym

  Ekspert - Agnieszka Kaproń- terapia dzieci z wadą słuchu.

  LINK DO FILMIKU

 • Aktywności

  "Quo vadis" zainspirowało nas do tego, aby sprawdzić, jak to było z występami podczas cesarskich uczt. Z dumą donosimy, że klasa 8a przygotowała odczyty dotyczące świata przedstawionego powieści. Było inspirująco, czasami zabawnie, ciekawie, a nawet naukowo. Będzie co wspominać...

   

   

  A gdyby tak mity stały się rzeczywistością? Tak się stało u nas. Klasa piąta uczyła się na historii o mitach w aktywny sposób.

Dnia 31.10 w naszej Szkole odbyła się lekcja okolicznościowa z okazji anglosaskiego święta Halloween. Miała ona na celu przybliżenie tej tradycji oraz wzbudzenie zainteresowania nauką języka angielskiego. Podczas zajęć omawiane były legendy, gry i zabawy, a klas 7a wzięła udział w Halloweenowym Party, które połączone było z nocowaniem w szkole. Zadaniem uczniów było rozwiązanie łamigłówek w celu odnalezienia 7 kluczy. Gra odbywała się w języku angielskim. Ważne jest dla nas łączenie zabawy i nauki. Wszystkim dopisywał dobry humor do samego końca, a zmęczeni uczniowie opuścili budynek o godz. 7.40

 

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły odwiedzili pobliskie cmentarze. Zapalili symboliczne znicze na grobach żołnierzy, by oddać hołd i pamięć.

#szkołapamięta2023

 

Dzień dyni w klasie 4b był wspaniałą okazją do dbania o dobre relacje w grupie, ćwiczenia umiejętności współpracy oraz integracji.

 

Ślubowania nadszedł czas... Do grona naszych uczniów dołączyły kolejne dzieci.

Więcej zdjęć: TUTAJ

 

Jednym z ważnych elementów naszej edukacji jest dbanie o środowisko naturalne. Nasi uczniowie są zaangażowani w każdą formę pomocy przyrodzie.

 

Podczas tygodniowego cyklu tematów wokół zawodów gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli różnych, bardzo ciekawych profesji. Odwiedzili nas: trener piłki nożnej, budowlaniec, poetka, muzyk, a zawód muzealnika poznaliśmy w samym Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Wszystkie spotkania były niesamowicie cennym i wzbogacającym czasem dla nas wszystkich.

 

W ramach czwartego modułu Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego - Migowy dla dzieci uczniowie nauczyli się nie tylko migać zwierzęta, ale również rysować je w bardzo prosty sposób. Podczas zajęć dzieci rozwijały zmysł estetyki i potrzeby tworzenia. Doskonalili zdolność wyobrażania i wymyślania oraz kreatywność.

Film

 

Uczniowie naszej szkoły angażują się w szereg akcji. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z Polska Akcja Humanitarna (PAH) w ramach realizowanego przez uczniów ogólnoświatowego projektu na temat zasobów wodnych.

 

Mając na uwadze jak ważne jest istnienie pszczół i innych owadów zapylających postanowiliśmy pomóc pożytecznym zwierzętom. Tuż przed zbliżającym się Światowym Dniem Pszczół uczniowie zrobili im bardzo ważny i użyteczny prezent - hotele dla owadów-zapylaczy.

 

Powtarzanie materiału lekcyjnego nie musi być wcale nudne i opierać się tylko na rozwiązywaniu zadań w podręczniku czy zeszytach ćwiczeń. Podczas lekcji powtórkowych z języka angielskiego, nasi uczniowie z klasy 6c oraz 8a tworzyli własne gry planszowe pozwalające im utrwalić słownictwo lub struktury gramatyczne podczas grania. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz zaangażowaniem podczas procesu twórczego.

 

Zajęcia lekcyjne mogą również odbywać się poza salą lekcyjną. W podziemiach gmachu Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, gdzie zlokalizowana jest Stała Wystawa Solnictwa, uczniowie klasy czwartej poznawali historię solnictwa w Inowrocławiu.

 

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków podczas tzw. Biegu Piastowskiego. Uczniowie startowali w rożnych kategoriach wiekowych, które podzielono również ze względu na płeć. Wykazali się niesamowitym zaangażowaniem. Gratulujemy zajętych miejsc.

 

Na dodatkowych zajęciach w ramach kółka chemicznego, uczniowie klasy czwartej stworzyli "Chemiczny ogród".

 

Uczniowie klasy 3b w ramach omawianej lektury wykonali prezentacje pt. "Śladami doktora Dolittle - Afryka". Najpierw uczniowie szukali informacji w internecie i książkach na temat Afryki, następnie wspólnie wykonali prezentacje.

 

Nasze rozśpiewane uczennice: Zuzia Romańczuk, Zuzia Zawadzka, Julka Caputa, Nikolka Górska i Kornelka Sochaczewska wzięły dziś udział w I Powiatowym Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami "Usłyszcie Nas". Na deskach Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowały się wspaniale, chwytając za serce przybyłą publiczność wybranymi piosenkami. Wszyscy uczestnicy festiwalu zostali nagrodzeni, a dodatkowe wyróżnienie jury przyznało Zuzi Zawadzkiej. Serdecznie gratulujemy!

 

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Do akcji włączyła się również klasa 5a.

 

Nasi uczniowie mieli niezwykłą okazję, aby poznać jednostkę wojskową w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa i poradnictwo zawodowe. Podczas "Dni Otwartych Koszar", spotkali się z żołnierzami, którzy opowiedzieli o swoich codziennych obowiązkach i wyzwaniach, jakim muszą stawić czoła w służbie dla kraju. Poznali też wymagania, jakie należy spełnić, aby dołączyć do wojska.

 

Klasa 6c wraz z wychowawcą wzięła udział w programie Asy Internetu. Jego celem jest  wzmacnianie w dzieciach oraz nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli w tym zakresie. Z pomocą Interlandii, pełnej przygód platformy edukacyjnej, dzieci poznały w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej.

 

Nasi uczniowie założyli wiosenną hodowlę fasolki. W woreczkach strunowych  umieścili odrobinę waty, ziarna fasoli i podlali wodą. Powstałe w ten sposób mini szklarnie umocowaliśmy na szybach okien. Przez kolejne dni nasi ogrodnicy obserwować będą etapy rozwoju fasolki.

 

W związku ze Światowym Dniem Ziemi  skupiliśmy się w tym tygodniu na zajęciach praktycznych. Sadziliśmy i sialiśmy warzywa oraz kwiaty. Wszystko po to, aby zazieleniło się w naszych klasowych ogródkach.

 

Klasa 2b zakończyła cykl tematów o budownictwie. Na lekcjach uczniowie poznali wiele ciekawych zawodów takich jak: malarz, elektryk, architekt, murarz. W trakcie lekcji podsumowującej doświadczyli nieco praktyki. Dzieci mogły samodzielnie malować, wkręcać wkrętarką, przybijać gwoździe, a nawet nakładać gładź. Kolejny raz okazało się, że kiedy połączymy teorię z praktyką i zabawą o wiele więcej zapamiętamy!

 

 

Nasi uczniowie korzystając z urządzeń mobilnych poszukiwali w szkole kodów QR, w których ukryte zostały różne gry. Świąteczne poszukiwania zakodowanych pisanek dostarczyło młodym poszukiwaczom wiele radości.

Obejrzyj film z tego dnia

-------------------------------------------------------------------------

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w alternatywnej lekcji wychowania fizycznego pod patronatem Fundacji Moniki Pyrek, która miała miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej. Na ośmiu stanowiskach odbywała się rywalizacja pod okiem wyśmienitych trenerów. Również nauczyciele aktywnie dołączyli do uczniów wykorzystując interaktywne symulatory konkretnej dziedziny. Mamy nadzieję, że zajęcia te staną się zachętą do zwiększenia aktywności fizycznej.

-------------------------------------------------------------------------

 

Klasa 3a powitała wiosnę tworząc piękne prace plastyczne przedstawiające uroki kolejnej pory roku.

-------------------------------------------------------------------------

 

Aby poznać oferowane ścieżki kształcenia, uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zespół Szkół im. Władysława Łokietka. Młodzież miała okazję zobaczyć jak wyglądają  poszczególne pracownie oraz uczestniczyć we fragmencie lekcji informatyki.

-------------------------------------------------------------------------

 

W ramach zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 2b założyli klasową hodowlę rzeżuchy. Teraz przez kilka dni będą prowadzić obserwacje i dzięki temu dowiedzą się, co potrzebne jest roślinom do życia.

-------------------------------------------------------------------------

 

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Także i my włączyliśmy się do akcji wspierania osób zmagających się z trisomią 21 poprzez założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. Uczniowie wzięli udział w projekcji filmowej oraz w pogadance nt. różnorodności i inności. Zamanifestowali swoją radość, tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa i pokazali jak bardzo cenimy sobie ich obecność w naszej społeczności szkolnej.

-------------------------------------------------------------------------

 

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o tym kraju, o jego historii, poznali irlandzką muzykę oraz spróbowali swoich sił w irlandzkim tańcu Irish jig. Na chętnych czekał nawet kapelusz skrzata Lepreuchana do przymiarki. W holu szkoły na tablicy umieszczone zostały obrazki przedstawiające najważniejsze symbole związane z tym świętem.

-------------------------------------------------------------------------

 

Nasza szkoła bierze udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym - Migowy dla dzieci. Zabawy z językiem migowym to wyjątkowa możliwość dla każdego dziecka. Język migowy to szereg korzyści i wartości, które zyskują mali odkrywcy: harmonijny rozwój na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej.

Obejrzyj film z tego dnia

 

-------------------------------------------------------------------------

 

W Dniu Kobiet nasi szkolni dżentelmeni składali życzenia swoim koleżankom oraz paniom, wręczali kwiatki oraz słodkości, a przede wszystkim przemiłe i serdeczne uśmiechy.

-------------------------------------------------------------------------

Koniec tygodnia w naszej szkole zwieńczyła fantastyczna sportowa rywalizacja. W inowrocławskiej "Sokolni" został rozegrany mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie. Wielkie brawa dla uczniów oraz ich opiekunów za zaangażowanie oraz walkę do ostatniej minuty. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem 8:8.

-------------------------------------------------------------------------

Uczniowie klas II-VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Leon" z języka angielskiego. Jesteśmy bardzo dumni z bardzo z ich wysokich wyników w skali ogólnopolskiej.

Klasa II: Alex Trembacz - 21 miejsce, Piotr Smoliński - 28 miejsce oraz Andrzej Zarembski - 29 miejsce.

Klasa III : Filip Zieliński - 15 miejsce, Nadia Rezler - 19 miejsce, Blanka Sypniewska - 21 miejsce, Natalia Szatkowska - 22 miejsce, Przemysław Bochat - 26 miejsce, Zuzanna Paczkowska - 30 miejsce, Lena Chorążewska - 33 miejsce.

Klasa IV: Kinga Grabowska - 15 miejsce, Adela Hejenkowska - 13 miejsce, Kornelia Żołnierkiewicz - 15 miejsce.

Klasa V: Maciej Drozdenko - 18 miejsce, Maja Chorążewska - 19 miejsce, Wojtek Stefański - 20 miejsce, Piotr Szyper - 21 miejsce, Borys Krakowiak - 24 miejsce, Lena Krakowiak - 25 miejsce.

A pośród pierwszej dziesiątki w Polsce uklasyfikowali się:

Klasa IV - Julian Wujak - 8 miejsce

klasa VI Nadia Żołnierkiewicz - 8 miejsce.

-------------------------------------------------------------------------

Dużą pomysłowością wykazali się uczniowie klasy 4a, przygotowując komiksy w wersji papierowej lub komputerowej do przeczytanej na lekcji języka polskiego "Bajki o rybaku i rybce".

-------------------------------------------------------------------------

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Klasy 4b, 5a oraz 8a doskonaliły kompetencje porozumiewania się w języku polskim, kompetencje informatyczne, a także społeczne oraz świadomości i ekspresji kulturalnej. Z tej też okazji uczniowie gościli w bibliotece miejskiej biorąc udział w warsztatach, podczas których poznali historię naszego języka, dowiedzieli się w jaki sposób można dbać o piękną mowę ojczystą. Sprawdzili również swoje umiejętności szybkiego i poprawnego czytania.

-------------------------------------------------------------------------

Eksperymenty w szkole zachęcają uczniów do nauki i motywują ich do odkrywania świata. Klasa 4a uczestniczyła w dodatkowych zajęciach z chemii pod nazwą "Laboraki", wykonując przeróżne doświadczenia.

-------------------------------------------------------------------------

Nasi uczniowie zmierzyli się z fragmentami książki Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" biorąc udział w szkolnym konkursie. czytelniczym.

-------------------------------------------------------------------------

W jeden z ostatnich dni karnawału szkolna świetlica zamieniła się w salę balową. Przebrani uczniowie w strojach karnawałowych z wielką ochotą uczestniczyli w przygotowanych konkursach i zabawach muzycznych.

-------------------------------------------------------------------------

W dzień św. Walentego celebrowaliśmy przyjaźń i sympatię do siebie nawzajem. Królowały słowa MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, KOCHAM CIĘ I LUBIĘ. Pomocnice Kupidyna rozdawały kartki z poczty walentynkowej, które wywołały wiele uśmiechów na twarzach nie tylko dzieci, ale także nauczycieli.

-------------------------------------------------------------------------

Naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium "Orbitek". Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego, odbyli wirtualną podróż w kosmosie, poznali ciekawostki dotyczące powstawania gwiazd na niebie.

-------------------------------------------------------------------------

 

W Bibliotece Głównej odbył się konkurs plastyczny "Tak to widzę", w którym 1 miejsce zajęła Nadia Kalota z klasy 5a, wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 6a Nadia Żołnierkiewicz i Nikola Kołodziejska. Serdecznie gratulujemy!

 

-------------------------------------------------------------------------

 

W dniu 11 lutego odbyły się w naszej szkole "Drzwi otwarte". Dzieci wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą szkoły oraz uczestniczyć w warsztatach. Wykonali własny "slime", stworzyli chemiczne wulkany, przeprowadzili doświadczenie "lokomotywa". Mieli również okazję spróbować swoich sił podczas pisania na tablicy multimedialnej czy też na zajęciach z języka angielskiego. Odbyły się wyścigi robotów "biedronek". Nie obyło się również bez zdjęć w fotobudce i wykonania "skaczącego kotka".

Zapraszamy na kolejne "Drzwi otwarte" 11.03.2023r. od godziny 10:00.

 

-------------------------------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------------------------

🎄Świąteczny wyjazd do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie 🎄

21 grudnia uczniowie z klasy 1a, 2a i 3a wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Gąsawy na warsztaty bożonarodzeniowe. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku wysłuchały opowieści o zwyczajach związanych z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia, a następnie wykonały pierniki, które po upieczeniu ozdabiały i próbowały. Pod okiem pani prowadzącej warsztaty, dzieci zrobiły śliczne stroiki świąteczne, które zabrały do domu. Nie obyło się również bez wspólnego kolędowania. Spotkanie zakończyło się opłatkiem i wigilią.

-------------------------------------------------------------------------

Kiermasz świąteczny, który odbył się w naszej szkole cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy mnóstwo kosmetyków i słodyczy dla mieszkańców Domu Dla Dziecka "Julia" w Orłowie.

Nie zapomnieliśmy również o seniorach z Domu Pomocy Społecznej, jak i o Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, które gościło naszych uczniów podczas wiosennych warsztatów pszczelarskich.

Wszystkim którzy aktywnie włączyły się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.