• Arteterapia

Poprzez zabawę Twoje dziecko może się wyciszyć i uspokoić. Dozna ogromnej radości tworzenia, dotykania, oglądania, manipulowania oraz odbierania zewnętrznego świata za pomocą zmysłów. To tutaj Twoje dziecko będzie mieć przestrzeń na wyrażanie własnych emocji za pomocą środków artystycznych.

• Terapia rewalidacyjna

To terapia, która stawia na mocne strony Twojego dziecka i na jego tempo rozwoju. Dzięki niej Twoje dziecko przygotuje się do samodzielności społecznej, nauczy werbalnego i niewerbalnego porozumiewania z otoczeniem. W jej ramach dostępna jest np. terapia surdopedagogiczna przeznaczona dla dzieci z wadami słuchu.

• Rehabilitacja

Jeśli Twoje dziecko wymaga wsparcia fizjoterapeutycznego, to te dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości zajęcia są właśnie dla niego. Tutaj poprawi swoją motorykę małą i dużą oraz wykształci korzystne nawyki ruchowe.

• Terapia polisensoryczna – Poranny Krąg

To metoda wielozmysłowa – działania w niej proponowane aktywizują zmysły w różny sposób w zależności od pory roku. Wiosną stymulujemy kolorem zielonym, latem czerwonym, jesienią brązowym, a zimą białym. Głównym celem jest budowanie u uczniów poczucia radości, bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania i komunikacji.

• Metoda Knillów

Niezwykle ważnym elementem tej metody jest muzyka, która towarzyszy w nieodłączny sposób podczas zajęć – zwiększa i stymuluje uwagę dziecka, kierują nią i motywuje do określonej aktywności, podpowiada, jaki będzie następny ruch.

• Integracja sensoryczna

Poprzez zabawę Twoje dziecko poprawi integrację bodźców zmysłowych, dzięki czemu będzie je lepiej rozpoznawać i interpretować oraz wzmocni podstawowe umiejętności, jak np. pisanie, jazda na rowerze czy czytanie.

• Terapia EEG Biofeedback

To nowoczesna i skuteczna nieinwazyjna metoda polegająca na nauczeniu mózgu samokontroli pracy. Dzięki niej wykształca się zdolność świadomej koncentracji uwagi czy obniża się niepożądane napięcie mięśniowe. Terapia jest przyjemna – dzieci uczą się poprzez prezentację sygnału w postaci gry, animacji czy filmu.

Terapie

W naszej Szkole Podstawowej edukacja idzie krok w krok z zajęciami terapeutycznymi dostępnymi dla wszystkich uczniów. W naszej placówce są zawsze obecni terapeuci, psycholodzy, logopedzi, fizjoterapeuci czy oligofrenopedagodzy. Obok znajdziesz opisy zajęć, z których może skorzystać Twoje dziecko.