• Gimnastyka buzi i języka

Zabawne ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny i słuch, które mają wpływ na prawidłowy przebieg nauki mowy i mówienia. Dzieci chętnie naśladują dorosłych, co pozwala poprzez zabawę wspomagać ich prawidłowy rozwój.

• Zajęcia z języka angielskiego

Języka angielskiego uczymy w każdym wieku. Już najmłodsze dzieci mogą poznawać u nas podstawowe słownictwo i rozwijać umiejętności poprawnej komunikacji.

• Magiczny Dywan

Magiczny Dywan to interaktywna zabawa rozwijająca motorykę, koordynację ruchowo-wzrokową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Metoda działania jest prosta: urządzenie tworzy obraz na podłodze. Dzięki niemu i czujnikom ruchu Twoje dziecko może poznawać każdy element świata w jednym miejscu.

• Gimnastyka ogólnorozwojowa

Zabawy ruchowe są główną formą aktywności w codziennym życiu grupy. Pozwalają zaspokoić potrzebę odreagowania, rozluźnienia się oraz rozładowania energii. Wspomagają rozwój fizyczny – wzmacniają mięśnie i ćwiczą wszystkie części ciała, zapobiegają występowaniu wad postawy i wpływają znacząco na osobowość Twojego dziecka.

• Zajęcia plastyczne

Na zajęciach wykorzystujemy różne techniki plastyczne: rysowanie, kolorowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie i stemplowanie. Dzięki nim rozwiniemy wyobraźnię i zdolności manualne Twojego dziecka.

• Zajęcia umuzykalniające

Zajęcia usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne przy śpiewie i tańcu. Zabawy umuzykalniające pozwalają się wyciszyć, pozbyć się negatywnych emocji, uczą świadomości własnego ciała i funkcjonowania w otaczającej przestrzeni.

• Zajęcia rytmiczne

Ogólnorozwojowe zajęcia, na których łączymy muzykę i taniec. Udoskonalą one u Twojego dziecka poczucie rytmu, koordynację i wrażliwość, a improwizacje muzyczne zachęcą do spontanicznych reakcji.

• Zabawy z chustą Klanza

To zabawy rozwijające umiejętność współpracy w grupie, budujące pozytywną atmosferę i wprowadzające w bajeczny świat. Kolorowa chusta oddziałuje na dzieci wieloma bodźcami: wzrokowymi (intensywne barwy), dotykowymi (chusta jest przyjemna w dotyku), ruchowymi.

Aktywności dla dzieci

Program edukacyjny w żłobku „Gucio” jest dostosowany do możliwości Twojego dziecka, jego potrzeb, indywidualnego tempa pracy i umiejętności – najważniejszym jest dla nas jego dobro i prawidłowy rozwój. To tutaj Twoje dziecko rozwinie zarówno swoje talenty sportowe, jak i artystyczne. Obok znajdziesz zajęcia, w których – oprócz codziennych zajęć dydaktyczno-wychowawczych – biorą udział mali bohaterzy.